Wisła walczy o udział w piłkarskiej Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów Wisła rozgromiła mistrza Gruzji WIT Georgię Tbilisi 8:2. Cztery bramki dla Wisły strzelił Tomasz Frankowski.

Gole dla Wisły strzelali: Frankowski (4, 8, 27 i 50 minuta), Gorawski (24 i 75 minuta) oraz Żurawski (57 minuta) i Baszczyński (76 minuta). Dla mistrza Gruzji trafiali Kobiashvili (12 minuta) i Adamia (51 minuta). Za tydzień rewanżowy mecz obu drużyn w Krakowie. Awans Wisły do kolejnej rundy jest już jednak praktycznie przesądzony.

Spotkanie w stolicy Gruzji rozpoczęło się znakomicie dla wiślaków. Już pierwsze minuty meczu przyniosły dwie bramki, a dwa razy głową Davida Mamardashviliego pokonał Tomasz Frankowski. Gruzini odpowiedzieli golem Kobiashviliego, który nie tak dawno grał jeszcze w Schalke 04.

Kolejny szturm na bramkę wiślacy przeprowadzili koło 24 minuty. Najpierw Damian Gorawski, a później jeszcze raz "Franek" ustalili wynik meczu do przerwy (1:4). W końcówce pierwszej połowy kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Radosław Majdan.

Pięć minut po przerwie Frankowski (najlepszy na boisku) wykorzystał błąd w ustawieniu obron, wyszedł sam na sam z bramkarzem WIT i sytuacji nie zmarnował. Chwilę później George Adamia strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, ale to było wszystko, na co było stać tego dnia mistrza Gruzji.

W 57. minucie Maciej Żurawski po indywidualnej akcji wpisał się na listę strzelców, a 15 minut przed końcem Damian Gorawski zdobył swoją drugą bramkę w meczu i siódmą dla Wisły. Wynik spotkania na 2:8 ustalił Marcin Baszczyński.