Belgijka Kim Clijsters po raz trzeci w karierze wygrała turniej masters tenisistek - WTA Championships - z pulą nagród 4,45 mln dol. W finale w stolicy Kataru Dausze pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Rozstawiona z numerem trzecim Clijsters w turnieju ośmiu najlepszych zawodniczek sezonu triumfowała także w latach 2002 i 2003. Wozniacki, mimo porażki, zakończy rok jako liderka światowego rankingu.

Belgijka za zwycięstwo w Dausze zainkasowała 1,45 mln dolarów. Myślałam, że ten mecz nigdy się nie zakończy. Kosztował mnie wiele zdrowie. Ciekawe, jak długo wytrzymam jeszcze na takim poziomie - powiedziała 27-letnia zawodniczka po ponad dwugodzinnym finale.

Urodzona w Odense Wozniacki nie była zawiedziona. Mam wspaniały tydzień za sobą, a Kim grała po prostu rewelacyjnie - zaznaczyła.

W turnieju w Katarze uczestniczyło osiem najlepszych zawodniczek na podstawie rankingu WTA. Zabrakło kontuzjowanych sióstr Williams. Tenisistki zostały podzielone na dwie grupy. Po dwie najlepsze z każdej z nich awansowały do półfinałów.

Wynik finału:

Kim Clijsters (Belgia, 3) - Caroline Wozniacki (Dania, 1) 6:3, 5:7, 6:3