Polska żyje finałem mistrzostw świata w piłce ręcznej Polska-Niemcy. Amerykanie również nie kryją emocji z powodu piłki, ale … jajowatej. Tej nocy na Florydzie rozpocznie się 41. Super Bowl - finał Ligi Futbolu Amerykańskiego - największe amerykańskie sportowe wydarzenie roku.

Ponad 90 mln widzów przed telewizorami, miliony skrzydełek w barbecue i nieprawdopodobne sportowe emocje. W niedzielę w USA odbędzie się Super Bowl, czyli finał amerykańskiej ligi futbolowej. W walce o laury zmierzą się Indianapolis Colts i Chicago Bears. czytaj więcej

Różnice między szczypiorniakiem, czyli piłką ręczną, a piłką amerykańską są ogromne. W Ameryce przede wszystkim piłka jest jajowata. Jeśli chodzi o finezję na boisku, to piłka ręczna ma się do futbolu amerykańskiego jak szachy do wrestlingu. To piekielnie brutalny, siłowy sport, ale bardzo widowiskowy i, co ważniejsze, największa miłość Amerykanów. Pojedynek Chicago Bears i Indianapolis Colts przykuje dziś do telewizorów blisko 100 milionów widzów. Mecz szykuje się znakomity, a do tego historyczny - po raz pierwszy trenerzy obu drużyn są czarni, po raz pierwszy więc mistrzostwo zdobędzie Afroamerykanin.