Rozstawiona z numerem dziewiątym Agnieszka Radwańska przegrała z Chinką Shuai Peng 6:2, 1:6, 4:6 w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju US Open (z pulą nagród 22,266 mln dol.). Na twardych kortach w Nowym Jorku polska tenisistka gra jeszcze w deblu.

Radwańska zajmuje dziesiąte miejsce w rankingu WTA Tour, a Peng jest 61. na świecie. Był to ich trzeci pojedynek, ale dwa poprzednie, w trzech wyrównanych setach, rozstrzygała na swoją korzyść krakowianka - na twardym korcie w Indian Wells w 2008 roku i na trawie w Wimbledonie w 2009.

W Nowym Jorku Radwańska występuje jeszcze w deblu z Rosjanką Marią Kirilenko, a w drugiej rundzie rywalkami pary rozstawionej z dziesiątką będą w piątek Amerykanki Jamie Hampton i Melanie Oudin.

W czwartek z turniejem pożegnała się młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula, która najpierw poniosła porażkę z Hiszpanką Lourdes Dominguez-Lino 2:6, 5:7 w drugiej rundzie singla. Po regulaminowej przerwie na odpoczynek ponownie wyszła na kort, tym razem z Włoszką Albertą Brianti. Przegrały w pierwszej rundzie z Carą Black z Zimbabwe i Australijką rosyjskiego pochodzenia Anastasią Rodionovą (nr 9.) 2:6, 3:6.