Rafael Nadal za burtą turnieju w Montrealu. Hiszpan uległ Chorwatowi Ivanowi Dodigowi 6:1, 6:7 (5-7), 6:7 (5-7) w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP World Tour Masters na twardych kortach w Kanadzie (pula nagród 2,43 mln dolarów).

To był pierwszy mecz Nadala, wicelidera światowego rankingu, po pięciotygodniowej przerwie. Ostatni raz na korcie pojawił się 3 lipca w przegranym finale wielkoszlemowego Wimbledonu z Serbem Novakiem Djokovicem.

Hiszpan nie zdołał pokonać sklasyfikowanego na 41. miejscu listy światowej Dodiga, mimo że pierwszego seta wygrał 6:1, a w decydującym prowadził już 5:3.

Poprzednio inauguracyjne spotkanie Nadal przegrał w zawodach w Rzymie w 2008 roku.

Z kolei Djokovic bez większych problemów pokonał w Montrealu Rosjanina Nikołaja Dawidienkę 7:5, 6:1.

Richard Gasquet (Francja, 10) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 6:1, 6:4

Gael Monfils (Francja, 5) - Alex Bogomolov Jr. (USA) 6:2, 7:6 (7-5)

Nicolas Almagro (Hiszpania, 8) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6-2, 7:6 (7-5)

Ivo Karlovic (Chorwacja)-Philipp Petzschner (Niemcy) 6:7(0-7), 7:6 (7-2), 7:6 (8-6)

Tomas Berdych (Czechy, 7) - Aleksandr Dołgopołow (Ukraina) 4:6, 6:2, 6:3

Roger Federer (Szwajcaria, 3) - Vasek Pospisil (Kanada) 7:5, 6:3

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 13) - Bernard Tomic (Australia) 6:3, 7:6 (7-1)

Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 14) - Michael Russell (USA) 6:3, 6:2

Mardy Fish (USA, 6) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:2, 6:3

Ivan Dodig (Chorwacja) - Rafael Nadal (Hiszpania) 1:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5)

Janko Tipsarevic (Serbia) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 15) 6:4, 6:7 (5-7), 6:3

Ernests Gulbis (Łotwa) - Michael Llodra (Francja) 6:4, 1:0 krecz Llodry

Viktor Troicki (Serbia, 12) - John Isner (USA) 6:4, 3:6, 6:2

Marin Cilic (Chorwacja) - Juan Martin Del Potro (Argentyna, 16) 6:3, 6:4