Piłkarze Manchesteru United zdobyli po raz drugi z rzędu Tarczę Wspólnoty. Mistrzowie Anglii pokonali na Wembley w Londynie zdobywców pucharu kraju, Manchester City 3:2 (0:2).

Do przerwy wydawało się, że po to trofeum sięgną zdobywcy Pucharu Anglii. W 38. minucie Joleon Lescott wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Davida Silvy i strzałem głową pokonał Davida de Geę. Tuż przed przerwą hiszpańskiego bramkarza strzałem z ponad 25 zaskoczył Edin Dżeko.

Po zmianie stron role się jednak odwróciły i bramki zdobywali już tylko podopieczni Alexa Fergusona. Najpierw piłkę w siatce umieścił w 52. minucie Chris Smalling (asysta Ashleya Younga z rzutu wolnego), a kilka minut później po pięknej wymianie podań z Wayne'em Rooneyem i Tomem Cleverleyem wyrównał Nani. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry Portugalczyk dopełnił dzieła zniszczenia "The Citizens". Po rzucie rożnym dla rywali dopadł do bezpańskiej piłki, ograł Vincenta Kompany'ego, następnie Joe Harta i strzałem do pustej bramki zapewnił mistrzom Anglii pierwsze trofeum w tym sezonie.

Tomasza Kuszczaka zabrakło w składzie United na to spotkanie.