Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem ŁKS Łódź. Były szkoleniowiec Śląska Wrocław podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. To już piąty trener, który w tym sezonie zaczyna pracę z drużyną z Łodzi.

ŁKS rozpoczął sezon pod wodzą Andrzeja Pyrdoła, który rozstał się z drużyną po porażce 0:5 z Lechem Poznań na inaugurację rozgrywek. W czterech kolejnych spotkaniach zespół prowadził Dariusz Bratkowski, któremu udało się wywalczyć tylko jeden punkt. Na początku września ostatnią drużynę w tabeli przejął Michał Probierz i odmienił oblicze ŁKS.

W siedmiu meczach łodzianie zdobyli 13 punktów i awansowali na 11. miejsce w tabeli. Pod koniec ubiegłego tygodnia Probierz przeniósł się jednak do greckiego Arisu Saloniki, a w meczu z Ruchem Chorzów drużyna dowodził Tomasz Wieszczycki. Debiut trenerski nie był udany dla doradcy zarządu ŁKS ds. sportowych. Pod jego wodzą ŁKS przegrał 0:4.

Tarasiewicz już we wtorek ma poprowadzić pierwszy trening z nową drużyną. ŁKS jest trzecim klubem w jego trenerskiej karierze. Wcześniej pracował w Śląsku Wrocław  i Jagiellonii Białystok. W sezonie 2007/2008 wprowadził Śląsk do Ekstraklasy, w której wywalczył szóste miejsce. Z zespołem tym zdobył też Puchar Ekstraklasy.