Nie milkną echa ostatnich wyczynów Adama Małysza w szwajcarskim engelbergu. Przypomnijmy pan Adam po raz pierwszy wylądował poza podium w pierszym konkursie był 4-ty nie mniej dzien później wszystko wróciło do niezwykle przyjemnej dla nas normy czyli zwycięstwo. Prasa austriacka nie może wyjsć z podziwu. O czym donosi z Wiednia tadeusz Wojciechowski

Pozostawmy naszego Orła. Uwaga Uwaga dzisiaj poznaliśmy najlpeszego piłkarza i reprezentację mijającego roku wg FIFY czyli Miedzyanrodowej Federacji Piłkarskiej. Graczem rn 1-en na świecie został nikt inny jak sam wielki Luis Figo. Portugalczyk grający na co dzien w Realu Madryt zostawił w polu takie gwiazdy stadionów jak anglika Davida Beckhama z Manchesteru Utd który zajął drugie miejsce i swego klubowego kolegę hiszpana Raula. Przedstawiciele FIFY podliczyli głosy oddane przez 130 trenerów reprtezentacji narodowych i okazało się że korona króla piłki przypadła własnie Figo. No dobrze a najlpesza drużyna ?

Konia z rzędem temu kto zgadnie która reprezentacja zdobyła ten zaszczytny tytuł. Otóż drużyną roku 2001-szego wybraną podczas uroczystej ceremoni w Zurychu jest Honduras. Na drugim miejscu uplasowała się Columbia a trzecia jest Costa Rica. Lista 10-ciu najlpeszych byłą zaskoczeniem dla wszystkich bowiem nie uwzględniono na niej ekip między innymi z Europy. Przelicznik był bardzo skomplikowany. Liczono 7 ostatnich zwycięstw które mnożono przez miejsce zajmowane w rankingu FIFY póxniej jeszcze kilka zadan matematycznych i pojawiał się ostateczny wynik. Z kolei reprezentacją która zrobiłą największe postępy jest Costa Rica.

W tych faktach to wszystko kolejne spotkanie ze sportem na antenie RMF wieczorem tuż po 21.00, na które już teraz serdecznie zapraszam.