Drugi raz w tym sezonie Robert Lewandowski został wybrany przez magazyn "Kicker" do najlepszej jedenastki kolejki Bundesligi. Polak strzelił bramkę dla Bayernu Monachium w spotkaniu ze swoim byłym klubem Borussią Dortmund (2:1). Od "Kickera" dostał notę "2", oznaczającą klasę międzynarodową.

W tym sezonie Lewandowski oceniony był lepiej tylko raz - w 7. kolejce po meczu z Hannoverem 96 dostał notę 1,5 (w skali 1-6, a im mniej - tym lepiej). Zdobył w tym spotkaniu dwa gole.

W obecnych rozgrywkach polski napastnik, który w poprzednim sezonie zdobył koronę króla strzelców Bundesligi, ma na koncie już pięć goli. W klasyfikacji najskuteczniejszych wyprzedza go czterech zawodników, którzy mają po sześć trafień: Argentyńczyk Franco di Santo (Werder Brema), Japończyk Shinji Okazaki (Mainz) oraz Niemcy Mario Goetze (Bayern Monachium) i Alexander Meier (Eintracht Frankfurt).

W 10. kolejce Bundesligi wystąpiło jeszcze czterech reprezentantów Polski. Po raz pierwszy na murawie pojawił się Ludovic Obraniak. Pomocnik Werderu Brema grał od początku meczu z Mainz (1:2), opuścił boisko w 55. minucie i otrzymał od "Kickera" notę 4,5.

Nieco wyżej ocenieni zostali obrońca Borussii Dortmund Łukasz Piszczek - 3,5 i pomocnik 1899 Hoffenheim Eugen Polanski - 4. Drużyna tego drugiego przegrała z Borussią Moenchengladbach (1:3). "Trójkę" dostał natomiast obrońca FC Koeln Paweł Olkowski, który wraz z kolegami uległ u siebie z SC Freiburg (0:1).

Bez noty został Artur Sobiech z Hannoveru, który wszedł na boisko dopiero w 72. minucie spotkania z Eintrachtem Frankfurt (1:0).

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ:  Manchester United wystawił najdroższy skład w historii!