Punktualnie o godzinie wystartowała czwarta edycja Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. Jako pierwsi wyruszyli miłośnicy dwóch kółek z Parady Rodzinnej, a rekord frekwencji padł na dystansie Mini, który liczył aż 400 osób! Na dystansie Medio triumfował Mariusz Kozak z grupy RMF FM.

Pomimo deszczowego weekendu, pogoda po raz kolejny okazała się łaskawa dla uczestników Skandia Maraton Lang Team. Gdy tylko zawodnicy stanęli na starcie, pokazało się słońce. Być może pogoda przestraszyła się stawki zawodników, bo oprócz tego, że na dystansie Rodzinnym i Mini stanęło ponad pół tysiąca rowerzystów, to wśród nich mieliśmy gwiazdy polskiego boksu.

Po raz pierwszy w maratonie rowerowym wystartował Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który przywdział barwy Mbike Factory Team. Cennych rad udzielała mu stała bywalczyni Skandia Maraton Lang Team - Iwona Guzowska. Proszona o podpowiedź, jak poradzić sobie z rywalami, powiedziała do "Diablo": - Pamiętaj, na końcu przyspiesz!

Najliczniejszą grupą startujących na najkrótszych dystansach byli młodzi adepci kolarstwa z Baszty Bytów. To właśnie oni brylowali na trasie zajmując najwyższe lokaty. Na dystansie Mini bezkonkurencyjny był Kamil Małecki, dla którego to już drugie zwycięstwo w tym sezonie Skandii Maraton Lang Team. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Mirosław Płotka, a trzeci był Bartosz Bejm z Corratec Team. Trasa byłą dość wymagająca. Udało mi się szybko odjechać i wygrać. To dla mnie drugie zwycięstwo w tegorocznej Skandii. Teraz czas na trening i na pewno wystartuję na kolejnej edycji, która odbędzie się w Bytowie. Być może, pojawię się także na Tour de Pologne Amatorów - powiedział zwycięzca wyścigu.

Mariusz Kozak jadący w barwach RMF FM najlepszy na dystansie Medio

Mariusz Kozak powrócił na pierwsze miejsce na dystansie Medio. Nasz zawodnik wjechał na metę samotnie pokonując dwójkę triumfatorów sprzed tygodnia z ekipy BSA Pro Tour. Trasa w Gdańsku jest jedną z najcięższych na tegorocznej Skandii Maraton Lang Team i cieszę się, że udało mi się tutaj wygrać. Pierwszą rundę jechaliśmy razem, dopiero na drugiej zaatakowałem i udało mi się odjechać. Co prawda nie lubię takiej pogody, jak raz jest ciepło, raz zimno, ale najważniejsze, że zwyciężyłem - powiedział po wyścigu Kozak.

Za zawodnikiem RMF FM trwała zaciekła pogoń w wykonaniu zawodników BSA Pro Tour: Artura Miazgi i Michała Ziułka oraz Bartosza Kołodziejczyka z Corratec Team. Pomimo starań, nie udało im się dogonić lidera i w takiej kolejności dojechali do mety.

W rywalizacji kobiet niepokonana zostaje Małgorzata Zellner, która zgarnia zwycięstwo za zwycięstwem. Zawodniczka Corratec Team była poza zasięgiem innych zawodniczek i wygrała z ogromna przewagą.