Everton, po rzutach karnych, pokonał na Stamford Bridge Chelsea Londyn w powtórzonym meczu IV rundy Pucharu Anglii i awansował do kolejnej fazy rozgrywek. W regulaminowym czasie gry nie padły bramki, a dogrywka zakończyła się remisem 1:1.

Oba zespoły zafundowały kibicom dramatyczną końcówkę. W 104. minucie prowadzenie Chelsea dał Frank Lampard, ale w 119. minucie stały fragment gry doskonale wykonał Leighton Baines i o losach awansu przesądzić musiały rzuty karne.

Sukces Evertonu, po przestrzelonej jedenastce przez Ashleya Cole'a, przypieczętował Phil Neville.

Awans do piątej rundy uzyskały także Birmingham oraz Stoke City. Obie drużyny nie miały żadnych problemów z odprawieniem zespołów z niższych klas rozgrywkowych. Piłkarze Birmingham pokonali przed własną publicznością Sheffield Wednesday 3:0. Takim samym rezultatem zakończył się mecz pomiędzy będącym gospodarzem Stoke City a Brighton.