Podwójnym triumfem Niemek zakończył się bieg na dochodzenie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w amerykańskim Fort Kent. Zwyciężyła Andrea Henkel przed Magdaleną Neuner. Agnieszka Cyl była 14. Na trzeciej pozycji uplasowała się Francuzka Marie Dorin. Weronika Nowakowska-Zemniak zajęła 37. miejsce.

Henkel, która raz pomyliła się w strzelaniu, wyprzedziła o 24,8 sekundy swoją koleżankę z reprezentacji Niemiec, Magdalenę Neuner. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Francuzka Marie Dorin, która wykazała się idealną formą strzelecką.

Jeden błąd przytrafił się natomiast Agnieszce Cyl, która dobiegła do mety na 14. miejscu ze stratą 2 minut i 53 sekund. Druga z Polek - Weronika Nowakowska-Ziemniak nie trafiła w tarczę aż pięciokrotnie i uplasowała się na 37. pozycji.