Szlagierowo zapowiadające się spotkanie Chelsea Londyn z Manchesterem United w 18. kolejce piłkarskiej Premier League zostało odwołane z powodu zimowej aury panującej w Anglii. Nie odbędą się również inne spotkania.

Spotkanie pomiędzy aktualnym mistrzem Anglii i liderem tabeli po 17. kolejkach obecnego sezonu nie zostanie rozegrane ze względu na intensywne opady śniegu. Z tego samego powodu nie wyjdą dzisiaj na boisko polscy bramkarze reprezentujący barwy Arsenalu - Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Kanonierzy mieli podejmować na Emirates Stadium ekipę Stoke.

Z zaplanowanych na dziś spotkań Premier League odbędą się tylko dwa - Sunderlandu z Boltonem oraz Blackburn Rovers z West Ham United.

Spotkania Liverpoolu z Fulham oraz Wigan Athletic z Aston Villą nie zostaną rozegrane, mimo że posiadające podgrzewane murawy boiska na Anfield Road i DW Stadium są odpowiednio przygotowane. Powodem takiej decyzji są złe warunki panujące na autostradach na północy Anglii i drogach wokół stadionów, gdzie spadło nawet 25 cm śniegu.

Ze względu na złe warunki pogodowe panujące w Anglii nie dojdzie do skutku również jutrzejsza rywalizacja pomiędzy Blackpool a Tottenhamem Hotspur.