Polscy siatkarze wygrali w Skopje z Holendrami 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22) w drugim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Biało-czerwoni fatalnie otworzyli spotkanie i zupełnie nieoczekiwanie zostali zmuszeni do gonienia wyniku.

Polscy siatkarze nie najlepiej otworzyli spotkanie, popełniali wiele błędów i brakowało im skutecznej zagrywki, co poskutkowało sensacyjną przegraną w pierwszym secie.

Później jednak znacząco poprawili swoją grę, szczególnie w polu serwisowym i w bloku, dzięki czemu przejęli inicjatywę w meczu i wygrali trzy kolejne sety.

Dominacja Polaków widoczna była zwłaszcza w secie drugim, który wygraliśmy do 13.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Nikoli Grbicia 3:1.

To drugie zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji mistrzostw Europy. W czwartek na otwarcie turnieju wygrali z Czechami 3:0.