Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z Litwą 71:99 w meczu o trzecie miejsce turnieju w Madrycie. W sobotę Polacy ulegli Hiszpanom 57:89. W finale drużyna gospodarzy wygrała z Argentyną 79:67.

Wprawdzie początek meczu podopiecznych trenera Andreja Urlepa był obiecujący - głównie dzięki skuteczności Andrzeja Pluty, ale później Polacy tracili kolejne punkty. W drugiej kwarcie Litwini uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Polacy przegrywali walkę pod koszami, a w ataku Pluta mógł liczyć tylko na wsparcie Jeffa Nordgaarda.

Trzecia kwarta to popis trafiającego niemal z każdej pozycji Linasa Kleizy, a spod kosza punktowali Darius Songaila i Paulius Jankunas. Przewaga rywali "biało-czerwonych" rosła z każdą minutą - w 25. było 63:43. Na początku czwartej kwarty Polacy przegrywali 53:82. W końcówce kilka udanych akcji zanotował Krzysztof Roszyk, ale rozmiarów porażki nie udało się Polakom zmniejszyć. Ostatecznie przegrali różnicą 28 pkt - 71:99.