Grający w AIK Sztokholm Celso Borges wystąpił w wyjazdowym meczu ligowym z IFK Goeteborg (2:0) tylko dlatego, że jeden z kibiców... pożyczył mu koszulkę. Kostarykański piłkarz o swojej zapomniał.

26-letni Borges był już przygotowany na transfer do francuskiego Evian, dlatego miało go nie być w składzie na spotkanie z IFK. Ostatecznie kluby nie doszły jednak do porozumienia. Kostarykanin nie zabrał swego stroju z numerem 10, ale pomógł mu sympatyk stołecznego zespołu.

Jestem dumny, że mogłem pomóc zespołowi, który kocham - powiedział "darczyńca" koszulki. Przed meczem szybko naszyto logo sponsora AIK Sztokholm i w takim stroju zagrał Borges. Po zwycięstwie zwrócił prezent.

Pomocnik Celso Borges wystąpił we wszystkich pięciu spotkaniach Kostaryki na niedawnych mistrzostwach świata w Brazylii. W fazie grupowej jego reprezentacja wygrała z Urugwajem 3:1 i Włochami 1:0, zaś bezbramkowo zremisowała z Anglią. W 1/8 finału wyeliminowała po rzutach karnych Grecję, zaś w ćwierćfinale przegrała, również po serii "jedenastek", z Holandią.

(mal)