Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Ajaksu Amsterdam w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów z Rapidem Wiedeń. Jego zespół przegrał jednak u siebie 2:3 (0:2) i odpadł z tej rywalizacji. W ubiegłym tygodniu w Austrii padł remis 2:2.

Milik pokonał bramkarza rywali w 52. minucie, strzelając gola na 1:2. Napastnik reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Do przerwy Ajax przegrywał 0:2 po bramkach Słoweńca Roberta Berica (12.) i Louisa Schauba w 39. minucie. Dzięki trafieniu Milika oraz Serba Nemanji Gudelja gospodarze odrobili straty, ale w 77. min. gola na wagę awansu austriackiego zespołu ponownie strzelił 20-letni Schaub.

Teraz Rapid wystąpi w ostatniej fazie kwalifikacji LM, natomiast Ajax - w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.