Nasze szczypiornistki odniosły kolejne łatwe zwycięstwo w preeliminacjach do mistrzostw świata. Polki rozgromiły w Kwidzynie Włoszki 39:12.

Tylko kilka pierwszych minut spotkania można określić mianem wyrównanych. Długo na tablicy wyników utrzymywał się wynik 2:2, ale kiedy trener Kim Rasmussen poprosił o czas, gra Polek się poprawiła. Objęły prowadzenie 5:2, a później 9:3. Biało-czerwone grały twardo i zdecydowanie w obronie, co skutkowało kontrami - te skutecznie kończyły najczęściej Katarzyna Koniuszaniec i Monika Stachowska. Już po pierwszej połowie było pewne, że nasze zawodniczki raczej nie przegrają. Polki prowadziły 18:7.

W drugiej części gry biało-czerwone pozwoliły rzucić rywalkom tylko pięć bramek. Imponujące były szczególnie pierwsze minuty, tuż po wznowieniu gry. Nasze zawodniczki zdobyły w tym czasie pięć bramek, a Włoszki zrewanżowały się tylko jednym trafieniem. W końcówce trener Rasmussen wypróbował wszystkie swoje zawodniczki. W ostatniej sekundzie rzutu karnego nie wykorzystała debiutująca w reprezentacji Ewa Andrzejewska.

W ostatnim i decydującym spotkaniu Polki zmierzą się w niedzielę w Mohylewie z Białorusią, którą w pierwszym meczu pokonały w Legionowie 29:19. Do czerwcowej rundy play off awansuje tylko zwycięzca grupy. Biało-czerwone z kompletem punktów zajmują na razie pierwsze miejsce.

Polska - Włochy 39:12 (18:7)

Polska: Weronika Gawlik, Anna Baranowska - Patrycja Kulwińska 8, Kinga Grzyb 4, Alina Wojtas 4, Małgorzata Stasiak 4, Monika Stachowska 3, Agnieszka Kocela 3, Katarzyna Koniuszaniec 3, Kinga Byzdra 2, Karolina Jasinowska 2, Paulina Piechnik 2, Monika Migała 2, Iwona Niedźwiedź 1, Ewa Andrzejewska 1, Kristina Repelewska.

Włochy: Monika Pruenster, Sabrina Lorena Porini, Cecilia Carini - Laura Celeste Rotondo 4, Giusy Ganga 2, Irene Fanton 2, Sandra Federspieler 2, Antonella Copolla 1, Cristina Lenardon 1, Gaia Maria Zuin, Angela Cappellaro, Eleonora Costa, Valentina Landri.