Polacy powalczą dziś w Zurychu o kolejne medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Największe szanse na podium mają skoczkinie wzwyż Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko.

Jako pierwsi zaprezentują się polscy maratończycy. O godz. 9:00 na trasę 42 km 195 m ruszyli: Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław), Marcin Chabowski (STS Pomerania Szczecinek), Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa) i Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań). Największe szanse na indywidualny sukces ma ostatni z nich.

Wojciechowski: Jak feniks z popiołów

Paweł Wojciechowski, który w Zurychu zdobył w konkursie skoku o tyczce srebrny medal mistrzostw Europy, ma nadzieję, że określenie jego wyczynu przez media "jak feniks z popiołów", dotyczyć będzie tylko tej imprezy. Bo jak podkreśla - "ile się można odradzać?" czytaj więcej

Po południu medalowy dorobek biało-czerwonych mogą powiększyć skoczkinie wzwyż - Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko. Obie Polki w tym sezonie prezentowały się dobrze i regularnie skakały 1,90 i wyżej. Kasprzycka wyrównała rekord Polski (1,99), a halowa mistrzyni świata z Sopotu Lićwinko świetnie sprawdza się na wielkich imprezach.

Indywidualnie w finałach wystąpi jeszcze dwóch skoczków w dal - Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce) i Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki). Swoje siły w biegu na 3000 m z przeszkodami sprawdzi także Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek). 

Wyjątkowo udany występ

Ekipa biało-czerwonych aż 10 razy stawała na podium mistrzostw w Zurychu. Tak udane mistrzostwa Polacy mieli po raz ostatni w Rzymie w 1974 roku. Medale wywalczyli: złote - Adam Kszczot (RKS Łódź, 800 m) i Anita Włodarczyk (Skra Warszawa, młot); srebrne - Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, tyczka), Paweł Fajdek (Agros Zamość, młot), Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, 800 m) i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, 3000 m z przeszkodami); brązowe - Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, 800 m), Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, młot), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, dysk) i Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, kula).

(mn)