Agnieszka Radwańska przegrała z Czeszką Petrą Cetkovską 4:6, 7:5, 3:6 w 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w New Haven (z pulę nagród 618 tys. dol.). To druga porażka polskiej tenisistki z tą zawodniczką w tym roku. Krakowianka była rozstawiona z "5".

Tenisistki zmierzyły się w tym roku w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. W trzech setach lepsza okazała się Cetkovska.

Wczoraj na kilka godzin przerwano rozgrywanie meczów w New Haven w wyniku trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się na północny zachód od miasta Richmond w stanie Wirginia. Jego siła wyniosła 5,8 stopnia w skali Richtera. Z obiektu tenisowego w kampusie Uniwersytetu Yale ewakuowano zawodniczki oraz kibiców.

Zwycięstwa w 1/8 finału odniosły liderka rankingu WTA Tour - Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, Włoszka Francesca Schiavone (nr 3.) i Amerykanka Christina McHale.

Natomiast w ostatnim meczu pierwszej rundy niespodziankę sprawiła Rosjanka Jelena Wiesnina, eliminując Serbkę Jelenę Jankovic (7.) 6:4, 2:6, 6:4.