Trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun zaakceptował propozycję nowego kontraktu i będzie pracował w tym klubie do końca sezonu 2022/2023 – podał klub. To oznacza, że szkoleniowiec na razie nie zostanie trenerem Legii Warszawa, która chciała go zatrudnić, nie będzie też kolejnym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Przez ostatnie lata klub rozwijał się w szybkim tempie. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swoją misję i walczyć o to, by ta tendencja się utrzymała. Raków wiele dla mnie znaczy i wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Chciałbym podziękować za zaufanie władzom klubu. Wraz ze sztabem i zespołem zrobimy wszystko, by wspinać się na coraz wyższy poziom i dawać radość kibicom w Częstochowie. - mówi trener Marek Papszun.

Marek Papszun jest trenerem Rakowa od 18 kwietnia 2016 roku, kiedy drużyna grała jeszcze w III lidze. Rok później Czerwono-Niebiescy świętowali mistrzostwo II ligi, a w 2019 roku wywalczyli awans do Ekstraklasy.

Ostatnie rozgrywki zakończyli triumfem w Pucharze Polski oraz wicemistrzostwem kraju, a obecne zainaugurowali zwycięstwem w Superpucharze Polski.

Debiut w Europie

W tym sezonie drużyna zadebiutowała w europejskich pucharach, dochodząc do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA.

Podczas pracy w Rakowie Marek Papszun otrzymał także nagrody indywidualne, między innymi tytuł Trenera Sezonu 2020/2021 na gali PKO BP Ekstraklasy.

 To dla nas wszystkich bardzo szczególny moment. Dziś potwierdziło się, że warto budować relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku. Byliśmy zdeterminowani, by trener kontynuował pracę w klubie. Cieszę się z podpisania nowej umowy z Markiem Papszunem, bo wszyscy wiemy, jak ważny przed nami czas - podkreśla Michał Świerczewski prezes klubu.

Obecnie Raków zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy.