Luiza Złotkowska - utytułowana polska panczenistka - poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. "Na lodowisku spędziłam 24 lata, to był wspaniały czas" - oceniła. "Spełniłam sportowe marzenia, teraz czas na inne" - podkreśliła Złotkowska na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

27 lutego to dla mnie szczególna data. 10 lat temu zdobyłam swój pierwszy olimpijski medal. Dziś, równo dekadę później, przyszedł czas, by powiedzieć - Koniec! Koniec mojej sportowej kariery, koniec ścigania się na łyżwach - napisała Luiza Złotkowska na oficjalnym profilu na Facebooku. Na lodowisku spędziłam 24 lata, to był wspaniały czas - podkreśliła łyżwiarka. 

Luiza Złotkowska przypomniała, że aż trzykrotnie - Vancouver 2010, Soczi 2014 i Pjongczang 2018 - spełniła swoje marzenie o wyjeździe na igrzyska olimpijskie. O medalach nie śmiałam myśleć... mam dwa - brąz i srebro. Brakuje złota, ale ono od zawsze jest w nazwisku - zauważyła żartobliwie. 

Złotkowska napisała, że kończy karierę jako szczęśliwy i spełniony sportowiec. Wyjaśniła, że decyzja nie jest związana wyłącznie z jej wiekiem. Mój mocno wyeksploatowany organizm nie pozwoliłby mi na przygotowanie się się do kolejnych igrzysk, choć bardzo chciałam - przyznała.

Łyżwiarka podziękowała też osobom, które spotkała na swojej drodze. Chciałabym wymienić "wielką czwórkę" - moich trenerów - Krzysztofa Filipiaka, Marka Pandyrę, Ewę Białkowską i Witolda Mazura. Chciałabym też podziękować moim koleżankom z drużyny - Natalii Czerwonce, Katarzynie Woźniak i Katarzynie Bachledzie-Curuś. Jazda z Wami nie zawsze była prosta, ale za to bardzo szybka - wyliczała. Na koniec wyraziła wdzięczność wobec swoich najbliższych i wspierających ją kibiców.