Francuz Sebastien Loeb prowadzi po pierwszym dniu zmagań na trasach Rajdu Bułgarii, siódmej rundy rajdowych mistrzostw świata. Na drugiej pozycji jest Hiszpan Dani Sordo, a na trzeciej Norweg Petter Solberg.

Wszyscy trzej jadą Citroenami C4 WRC. Loeb i Sordo są zawodnikami fabrycznego teamu, a Solberg jest kierowcą prywatnego zespołu, który korzysta z francuskiego samochodu. Dopiero na czwartej pozycji jest wicemistrz świata z ubiegłego roku Fin Mikko Hirvonenm, jadący Fordem Focusem WRC ze stratą 1.10,9.

Ogromnego pecha miał były mistrz świata Formuły 1 Fin Kimi Raikkonen, który po trzech odcinkach był na doskonałym czwartym miejscu. Jednak kierowca zespołu Citroena na ostatnim piątkowym OS-ie wypadł z trasy. Po wypadku Raikkonena odcinek został przerwany, a rzecznik kierowcy poinformował, że załodze nic poważnego się nie stało.

Drugim pechowcem był zajmujący po dwóch OS-ach drugie miejsce Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4 WRC), który podczas przejazdu trzeciego odcinka źle zrozumiał pilota dyktującego trasę i na jednym z zakrętów pojechał prosto. Błąd drogo go kosztował - na tym odcinku zajął 10. miejsce i spadł w klasyfikacji generalnej na siódme.

Wyniki po pierwszym dniu:

1. Sebastien Loeb Francja Citroen C4 1:05.26,7
2. Dani Sordo Hiszpania Citreon C4 strata 28,1
3. Petter Solberg Norwegia Citroen C4 38,0
4. Mikko Hirvonen Finlandia Ford Focus 1.10,9
5. Jari-Matti Latvala Finlandia Ford Focus 1.21,2
6. Sebastien Ogier Francja Citroen C4 1.31,3