Manchester United nie poradził sobie w sobotnim meczu 4. rundy Pucharu Anglii i przegrał na Anfield Road z Liverpoolem 1:2. Wyjazdowe zwycięstwo i awans do kolejnej fazy rozgrywek wywalczyła natomiast Chelsea Londyn, która pokonała Queens Park Rangers 1:0.

O porażce "Czerwonych Diabłów" przesądziły błędy defensywy i po raz kolejny słaba dyspozycja Davida De Gei. W 21. minucie hiszpański bramkarz nie poradził sobie z blokującymi go przy rzucie rożnym rywalami, a na jego brak reakcji strzałem głową odpowiedział Daniel Agger. Drużyna z Manchesteru nie odpuściła i w 39. minucie płaskim strzałem w lewy róg Pepe Reinę pokonał Park Ji-Sung, ale w samej końcówce fatalne zachowanie Patrice'a Evry wykorzystał wprowadzony w 63. minucie z ławki rezerwowych Dirk Kuyt.

W kolejnej rundzie, oprócz Liverpoolu, zagra także Chelsea Londyn, która na Loftus Road zmierzyła się z Queens Park Rangers i zdołała ostatecznie wygrać 1:0. W 62. minucie rzut karny na gola zamienił Juan Mata.