Zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze piłkarskiej ekstraklasy oraz kara w wysokości 70 tysięcy złotych - to sankcje nałożone przez Komisję Ligi na Legię Warszawa po niedzielnym spotkaniu z Górnikiem Zabrze (1:0). Szlagierowy mecz na Łazienkowskiej w ramach 16. kolejki był dwukrotnie przerywany z powodu odpalenia rac dymnych przez kibiców gospodarzy. Piłkarze musieli wówczas opuścić boisko.

Jak poinformowano w oświadczeniu Komisji Ligi Ekstraklasy SA, w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas niedzielnego meczu na klub z Warszawy nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze ekstraklasy (do 30. kolejki włącznie). W zawieszeniu nałożono także karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy ekstraklasy dla wszystkich osób, które podczas spotkania z Górnikiem były na Trybunie Północnej.

Klub z Zabrza otrzymał zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden najbliższy mecz ekstraklasy.

Kara dla Legii (...) jest najwyższą w tym sezonie i jedną z najwyższych w historii komisji. Stało się tak, ponieważ przerwy w grze wywołane odpaleniem rac przez kibiców były rekordowo długie. Nie ma także absolutnie zgody na wrzucanie jakichkolwiek przedmiotów na boisko. Te wydarzenia wymagały odpowiedniej reakcji z naszej strony. Jeśli mecze wciąż będą przerywane w ten sposób przez kibiców, to osoby zasiadające na trybunach, na których doszło do tak rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa i porządku, będą wykluczane z udziału w kolejnych spotkaniach - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec, cytowany na stronie Ekstraklasy SA.

(MN)