​Lech Poznań od września we współpracy z Football Academy będzie uczył gry w piłkę nożna już czterolatki. W Wielkopolsce powstanie 20 oddziałów szkółek, w której trenować będzie kilkaset dzieci. To nowy projekt szkoleniowy klubu.

Jak podkreślił na konferencji prasowej prezes "Kolejorza" Karol Klimczak, szkolenie młodzieży jest oczkiem w głowie poznańskiego klubu. W profesjonalnych strukturach Lecha trenuje blisko tysiąc chłopców w różnych kategoriach wiekowych.

Teraz ruszamy z nowym projektem. Od września powstaną nowe szkółki, gdzie przyjmowane będą dzieci już od czwartego roku życia. Tutaj nacisk będziemy kłaść przede wszystkim na rekreację, zabawę, ale także sport. A najlepsi chłopcy będą mogli trafić do naszych profesjonalnych już struktur młodzieżowych. Chcemy w ten sposób budować przyszłość nie tylko wielkopolskiego, ale także polskiego futbolu - powiedział.

Szkółki powstaną w Poznaniu i kilku miastach Wielkopolski - w Obornikach, Międzychodzie, Koninie, Kaliszu i Buku. Miesięczna opłata wynosi 149 zł.

(abs)