Zespół CSC wygrał pierwszy etap 65. kolarskiego Tour de Pologne. Pierwszym liderem w klasyfikacji indywidualnej został Duńczyk Lars Bak, który przejechał linię mety w Warszawie na czele zwycięskiej drużyny.

Drugie miejsce w jeździe drużynowej na czas na dystansie 4 kilometrów zajęła ekipa Caisse d’Epargne, a trzecie drużyna Liquigas. Startująca w wyścigu reprezentacja Polski ukończyła pierwszy etap na 16. miejscu z kilkunastosekundową stratą do zwycięzców. Zmagania na ulicy stolicy obserwował reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Posłuchaj:

Kibicom w Warszawie zaprezentowali się mistrzowie olimpijscy Hiszpan Samuel Sanchez z Euskaltela (wyścig ze startu wspólnego) i Szwajcar Fabian Cancellara z CSC Saxo Bank (jazda indywidualna na czas). Nie mogło też zabraknąć zwycięzcy sprzed roku Belga Johana von Summerena z Silence-Lotto. Ta ekipa miała ogromnego pecha, gdyż na pierwszym okrążeniu doszło do kraksy. Niestety strata była już nie do odrobienia i team zajął ostatnie miejsce.

Niedziela była tylko wstępem, przygrywką do prawdziwego ścigania. Zacznie się ono już w poniedziałek. Kolarze będą mieli do przejechania 231,2 kilometra na trasie z Płocka do Olsztyna.

Wyniki pierwszego etapu (jazda drużynowa na czas - 4 km):

1. Team CSC Saxo Bank - 4.05.53
2. Liquigas-Gaspol strata 3 s
3. Caisse d'Epargne 4
4. Rabobank 6
5. Lampre 6
6. Team Columbia 7
7. Quick Step 7
8. Milram 7
9. FDJ 8
10. Gerolsteiner 9