Jak informuje brytyjski dziennik „The Sun”, Grzegorz Krychowiak został ukarany za niepodanie ręki swojemu menedżerowi Alanowi Pardew po ubiegłotygodniowym meczu angielskiej Premier League, w którym jego drużyna West Bromwich Albion przegrała z Leicester City 1:4. Polak został zmieniony w 59. minucie i to wtedy doszło do incydentu.

Jeżeli informacje "The Sun" są prawdziwe, Krychowiak za swoje zachowanie zapłaci 100 tysięcy funtów. To równowartość jego tygodniowego wynagrodzenia.

Powiedziałem mu, że same przeprosiny nie wystarczą, dlatego dałem mu karę.  Powiedziałem też, że nie chcę widzieć takich zachowań w przyszłości - mówi Alan Pardew, menedżer West Bromwich Abion.

Od razu po zdarzeniu trener zwracał uwagę, że nie akceptuje takiej sytuacji. Mam z tym problem, ponieważ go wspierałem, dawałem mu szansę gry i trzymałem na boisku, kiedy był w gorszej formie. A teraz on schodzi i nie chce uścisnąć mojej dłoni. Nie akceptuję tego. Powinien okazać szacunek  - mówił Pardew.

Grzegorz Krychowiak jest zawodnikiem West Bromwich Albion od 30 sierpnia 2017 roku. Do tego angielskiego klubu został wypożyczony z francuskiego Paris-Saint Germain. Do tej pory w barwach angielskiej drużyny rozegrał 22 mecze.

Sytuacja WBA nie jest zbyt dobra. Po 30 kolejkach zespół zajmuje ostatnie, 20 miejsce w angielskiej Premier League. Drużyna z 20 punktami na koncie do bezpiecznego miejsca traci 8 oczek.

(ag)