Wybitne mistrzynie sportu spotkały się w poniedziałek na niezwykłej lekcji wychowania fizycznego z uczennicami z Krakowa. To była ostatnia tegoroczna odsłona akcji Otylii Jędrzejczak "Mistrzynie w Szkołach".

3 czerwca w Karcher Hali Cracovia z uczestniczkami projektu była świetna lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic, wioślarka Julia Michalska-Płotkowiak, łyżwiarka szybka Katarzyna Woźniak, zapaśniczka Monika Michalik i koszykarka Patrycja Czepiec. Była też oczywiście mistrzyni olimpijska z Aten Otylia Jędrzejczak.

Projekt "Mistrzynie w Szkołach" skierowany jest do uczennic w wieku gimnazjalnym i licealnym. W tej grupie wiekowej wśród dziewcząt notuje się bowiem najwyższą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

Kraków to nasz ostatni przystanek w projekcie "Mistrzynie w Szkołach". Jesteśmy dumni, że kolejny raz będzie olbrzymia frekwencja, a ten uśmiech dziewczynek jest dla nas najlepszą nagrodą - mówi Otylia Jędrzejczak.

Poniedziałkowa lekcja z udziałem wielkich gwiazd sportu rozpoczęła się o godz. 11.

Pokazujemy im, że lekcja wf jest fajna i bardzo potrzebna. Pamiętajmy, że poprzez sport wypracowujemy cechy niezbędne do dobrego funkcjonowania w życiu, jak choćby determinacja, czy konsekwencja w dążeniu do celu - dodaje Jędrzejczak. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program "Mistrzynie w szkołach", jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego krakowska odsłona także przez Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.