Posiadacze biletów na piłkarskie mistrzostwa świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji, będą mogli podróżować za darmo pociągami i autobusami pomiędzy miastami goszczącymi turniej. Zapewnił o tym szef tamtejszego komitetu organizacyjnego Aleksiej Sorokin.

Sorokin, który przebywa w Brazylii na tegorocznym mundialu dodał, że będzie namawiał Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA), aby mecze jednej grupy odbywały się w dwóch położonych blisko siebie miastach. Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji z Brazylii, gdzie problemem są duże odległości pokonywane przez drużyny i kibiców. Przykładowo podał, że autokarowa podróż z Moskwy do Soczi trwa aż 18 godzin.

Sorokin zapewnił, że pod pełna kontrolą będą ceny hoteli. Rosyjskie władze mają prawo interweniować w przypadku zawyżania cen. Udało się to podczas zimowych igrzysk w Soczi, uda się i za cztery lata podczas mundialu - podkreślił.

Piłkarskie mistrzostwa świata w 2018 roku odbędą się w 11 rosyjskich miastach, w tym w położonym blisko polskiej granicy Kaliningradzie.

(mal)