Korona Kielce, Jagiellonia Białystok i Zagłębie Lubin odpadły w 1/16 finału Pucharu Polski. Wczoraj na tym etapie rozgrywek odpadła też inna drużyna z Ekstraklasy - Lechia Gdańsk. Do kolejnej rundy awansowały Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Cracovia i Arka Gdynia.

Największą sensacją jest odpadnięcie z rywalizacji lidera tabeli ekstraklasy. Korona Kielce przegrała z trzecioligowym Gryfem Wejherowo 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Wicki.

Nie popisała się także Jagiellonia. Piłkarze z Białegostoku okazali się słabsi od Ruchu Zdzieszowice - przegrali z drugoligowcem 1:3.

Z Pucharem Polski pożegnało się także Zagłębie Lubin, które przegrało 2:3 z MKS-em Kluczbork.

Problemów z awansem nie mieli piłkarze Legii Warszawa, którzy pokonali 4:1 na wyjeździe rezerwy Rozwoju Katowice. Podopieczni Maciej Skorży zdobyli bramkę już po kwadransie gry. Do siatki po strzale z dystansu trafił Moshe Ohayon. Kilka minut przed przerwą wyrównał Przemysław Gałecki. Szybko odpowiedział jednak Maciej Rybus, który dobrze odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym. Po zmianie stron warszawianie zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw rzut karny podyktowany po faulu na Rybusie na bramkę zamienił Marcin Komorowski, a następnie wynik spotkania efektowną podcinką ustalił Rafał Wolski.

Swoich kibiców nie zawiodła także druga stołeczna drużyna - Polonia, która 4:0 rozgromiła Ruch Radzionków.

W następnej rundzie zobaczymy także piłkarzy Cracovii, którzy 1:0 ograli Polonię Bytom oraz Arkę Gdynia, która po rzutach karnych wyeliminowała Olimpię Elbląg.