Czech Pavel Hapal nie jest już trenerem Zagłębia Lubin. Szkoleniowiec został zwolniony. O jego przyszłości przesądziły dwie porażki "Miedziowych" na inaugurację nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy.

Zespół z Lubina w 1. kolejce przegrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:2, a w ostatnią niedzielę uległ na wyjeździe Piastowi Gliwice 1:2.

Po zwolnieniu Hapala tymczasowym trenerem Zagłębia został dotychczasowy asystent Czecha Adam Buczek. To on poprowadzi zespół w najbliższym spotkaniu z Lechem Poznań. Buczek pracuje w sztabie drużyny z Dolnego Śląska od lipca. Wcześniej prowadził młodzieżowe drużyny Zagłębia. Był także asystentem byłego trenera "Miedziowych" Jana Urbana, a od lipca 2012 roku pełnił rolę szkoleniowca drugoligowego KS Polkowice.

Wprowadził do Ligi Mistrzów MSK Żylina

Hapal został szkoleniowcem Zagłębia w październiku 2011 roku. Zastąpił na tym stanowisku Urbana. W styczniu 2013 roku Czech przedłużył kontrakt z "Miedziowymi" do końca sezonu 2013/2014.

W swojej dotychczasowej karierze trenerskiej Hapal pracował m.in. w czeskim FK Mlada Boleslav i słowackich FC Nitra i MSK Żylina. Z tym ostatnim zespołem wywalczył w sezonie 2009/10 mistrzostwo kraju i awans do Ligi Mistrzów, w której prowadzona przez niego drużyna zajęła ostatnie miejsce w tabeli grupy F i odpadła z dalszej rywalizacji.

W karierze zawodniczej Hapal grał m.in. w TSV Bayer 04 Leverkusen, CD Tenerife i Sigmie Ołomuniec. 21 razy wystąpił w reprezentacji Czechosłowacji i 10 razy w kadrze Czech.

(MRod)