Kenijczyk John Tanui został zwycięzcą BMW Półmaratonu Praskiego w Warszawie. Wśród kobiet triumfowała Iwona Lewandowska (Vectra Włocławek). Na trasę długości 21 km 97 m spod Stadionu Narodowego wybiegło ponad 6 tysięcy zawodników z 20 krajów.

Tanui uzyskał czas 1:03.51, a Lewandowska - 1:13.10. Wśród osób niepełnosprawnych najszybciej trasę prowadzącą m.in. Wałem Miedzeszyńskim, w 37.29, pokonał na wózku Tomasz Walisiewicz (GTM DSS Team Konstancin-Jeziorna), który obie nogi stracił w wieku 18 lat w wypadku tramwajowym w Toruniu.

Jedną z imprez towarzyszących półmaratonowi był bieg dla dzieci na dystansie 500 m. Wzięło w nim udział pół tysiąca dziewcząt i chłopców w wieku od 3 do 10 lat. W roli "zająca" wystąpił były rekordzista Europy na 100 m Marian Woronin, którego czas 10,00, uzyskany 30 lat temu, jest do dziś rekordem Polski.

BMW Półmaraton Praski to pierwsza masowa impreza biegowa zorganizowana w całości po prawej stronie Wisły. Trasę pokonali m.in. mistrz olimpijski i świata w wioślarstwie Adam Korol z Gdańska oraz były reprezentant kraju w piłce nożnej, a obecnie dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.