Niemiec Richard Freitag wygrał konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Jedyny Polak w serii finałowej Piotr Żyła był szósty. Końcowy sukces w GP 2014 zapewnił sobie przed ostatnimi zawodami Słoweniec Jernej Damjan.

Drugi był Czech Roman Koudelka, a trzeci Norweg Rune Velta. Dawid Kubacki uplasował się na 35. pozycji, a Kamil Stoch na 36. Prowadzący po pierwszej serii Czech Jakub Janda ukończył konkurs na dziewiątej pozycji. Wicelider Żyła sklasyfikowany został ostatecznie razem z Czechem Janem Maturą na szóstym miejscu, natomiast trzeci na półmetku Freitag wskoczył na najwyższy stopień podium.

Najdłuższym skokiem w pierwszej serii popisał się Janda - 136,5 m, a w drugiej Austriak Gregor Schlierenzauer - 141,5. Współrekordzistami obiektu (HS 140) - 143,5 m - są Schlierenzauer (6.10.2007) oraz Stoch (3.10.2010). Plasujący się w klasyfikacji generalnej za Damjanem Norweg Philipp Sjoeen w Klingenthal nie startował. Absencję tłumaczył tym, że chce się lepiej przygotować do sezonu zimowego.

W klasyfikacji końcowej najwyżej z biało-czerwonych uplasował się Żyła - piąte miejsce. Sobotni triumfator zajął siódme miejsce.

Przed rokiem w Klingenthal triumfował rodak Freitaga Andreas Wellinger, który okazał się także najlepszym zawodnikiem całego cyklu, wyprzedzając Damjana i Norwega Andersa Bardala. Wysokie piąte miejsce przypadło wówczas Krzysztofowi Biegunowi.