Popularny francuski piosenkarz i były gwiazdor tenisa Yannick Noah powiadomił policję, że otrzymał anonimowy list, w którym grożono mu śmiercią - podały media. Dochodzenie w sprawie pogróżek wszczęła prokuratura w Bordeaux, która zapewnia, że traktuje tę sprawę "bardzo poważnie". Nie są to pierwsze tego rodzaju pogróżki wobec czarnoskórego artysty.

Według radia France Info, Noah otrzymał pogróżki we wtorek przed swoim koncertem w Arcachon w południowo-zachodniej Francji. Źródła zbliżone do śledztwa twierdzą, że w pobliżu estrady, mieszczącej się na terenie toru kolarskiego, odnaleziono adresowaną do Noah kopertę z kulą w środku.

Wokół miejsca koncertu w Arcachon rozrzucono, według tego samego źródła, liczne ulotki z hasłami propagandowymi skrajnej prawicy.

51-letni dziś Noah, który od wielu lat należy do najpopularniejszych Francuzów, w latach 80. był w ścisłej czołówce najlepszych tenisistów na świecie. Wygrał m.in. turniej na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, a wraz z francuską drużyną zdobył Puchar Davisa.

Po zakończeniu błyskotliwej kariery poświęcił się z powodzeniem solowej karierze muzycznej. Od lat jest także zaangażowany w działalność humanitarną. Wiele razy publicznie sprzeciwiał się tendencjom rasistowskim i zaostrzaniu polityki imigracyjnej przez rządzącą we Francji prawicę.