Mecz ósmej tenisistki w rankingu WTA Tour Agnieszki Radwańskiej z Marią-Jose Martinez-Sanchez (27. w światowym rankingu) rozpocznie rywalizację w drugim dniu spotkania Polska - Hiszpania w fazie play off rozgrywek o Fed Cup. Po nich na kort wyjdą Marta Domachowska i Carla Suarez-Navarro, które wczoraj przegrały swoje mecze.

Lepszy zespół na twardym korcie typu Tarraflex w hali sopockiego SKT pozostanie w Grupie Światowej II na przyszły rok. Porażka oznacza spadek do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej.

Radwańska spotka się po raz trzeci z Martinez-Sanchez, a bilans jest korzystny dla Polki 2:0. Wygrała z Hiszpanką na trawie w Wimbledonie, jak również na twardym korcie w Pekinie.

Poźniej Marta Domachowska zmierzy się z Carlą Suarez-Navarro. Tutaj jest remis 1:1, bowiem Hiszpanka pokonała warszawiankę przed dwoma laty na korcie ziemnym w Bogocie, zaś miesiąc wcześniej Polka okazała się lepsza na twardej nawierzchni w kwalifikacjach do wielkoszlemowego Australian Open.

Jeśli po singlach będzie remis 2:2, losy barażu rozstrzygną się w pojedynku debli. W wylosowanym planie gier znalazły się: Klaudia Jans i Alicja Rosolska oraz Arantxa Parra-Santonja i Nuria Llagostera-Vives.

Kapitanowie obydwu zespołów Tomasz Wiktorowski i Miguel Margets-Labato mogą jednak dokonać zmian w składach par, najpóźniej dziesięć minut po zakończeniu ostatniego z meczów singlowych.