Francuz Cyprien Richard i Norweg Aksel Lund Svindal wygrali ex aequo slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. Obaj narciarze uzyskali dokładnie ten sam czas obu przejazdów. Panie rywalizowały w austriackim Zauchensee. Zjazd wygrała Amerykanka Lindsey Vonn.

Po pierwszym przejeździe slalomu giganta w Adelboden prowadził Ted Ligety. W drugim przejeździe Amerykanin przewrócił się. Mimo to dojechał do mety, ale dopiero na 28. miejscu. Zawody wygrali ex aequo Richard i Svindal, który w obu przejazdach uzyskali dokładnie ten sam czas. Dla Norwego było to czternaste zwycięstwo w Pucharze Świata, Francuz cieszył się z wygranej po raz pierwszy. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Svindal wyszedł na prowadzenie. Na drugie miejsce zepchnął Austriaka Michaela Walchhofera.

Dla Lindsey Vonn zawody w Zauchensee były bardzo istotne. W tych okolicach Amerykanka przygotowuje się do sezonu i często powtarza, że to jej drugi dom. W sobotnim zjeździe miała trochę kłopotów, zwłaszcza w środkowej części trasy, ale udało się jej dojechać do mety na pierwszym miejscu. Było to 37. zwycięstwo Vonn w Pucharze Świata. Drugie miejsce zajęła Szwedka Anja Paerson. Liderką Pucharu Świata pozostaje Maria Riesch, która w Zauchensee była czwarta.