Czołowi piłkarze reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej - Didier Drogba i Salomon Kalou - prawdopodobnie nie zagrają jutro w towarzyskim meczu z Polską. Trener Kady WKS Francois Zahoui poinformował, że Drogba ma problemy zdrowotne, a Kalou - kłopoty z uzyskaniem wizy. Obaj nie dotarli na razie do Poznania, gdzie odbędzie się mecz.

W przypadku Drogby sprawa jest dość tajemnicza. Wprawdzie słynny zawodnik faktycznie narzekał w ostatnich tygodniach na zdrowie (przeszedł malarię), ale ostatnio był już do dyspozycji trenera Chelsea Carlo Ancelottiego. Od kilku dni podawano jednak sprzeczne komunikaty na temat jego przylotu do Poznania. Początkowo miał się pojawić w poniedziałek, następna wersja mówiła o wtorkowym południu, a kolejna - o przylocie w środę rano…

Nie wiem, czy Didier przybędzie do Polski. A nawet gdyby się tutaj stawił, jego występ jest raczej wykluczony. On cały czas źle się czuje. Wprawdzie wystąpił w ostatnim meczu ligowym, ale był po nim bardzo osłabiony - przyznał selekcjoner Wybrzeża Kości Słoniowej.

Drogba jest największą gwiazdą reprezentacji WKS, jednak od czasu zakończenia mundialu w RPA nie rozegrał w niej żadnego meczu. Mówiono nawet, że 32-letni zawodnik definitywnie zakończył karierę w reprezentacji. Selekcjoner zdementował te informacje. Zaprzeczam, jakoby Didier pożegnał się z naszą kadrą. To tylko plotki - podkreślił Zahoui.