Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 24. miejsce w biegu narciarskim na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną we włoskim Val di Viemme. To przedostatnie zawody zaliczane do cyklu Tour de Ski.

Około półtora kilometra przed metą Justyna Kowalczyk przewróciła się na ostatnim zjeździe i dotarła do mety dopiero na 24. pozycji. Wygrała Słowenka Petra Majdić do której Kowalczyk straciła 15,5 sekundy.

W Val di Fiemme panowały fatalne warunki pogodowe. Padał mokry śnieg, który praktycznie uniemożliwiał sportową walkę na trasie. Słowenka Petra Majdic, została nową liderką Pucharu Świata oraz Tour de Ski. Do niedzielnego finału zawodów – dziewięciokilometrowej wspinaczki pod stromy stok Alpe Cermis – Polka ruszy 31,4 s po Majdic.