Peru wygrało z Wenezuelą 4:1 (1:0) w rozegranym w La Plata meczu o trzecie miejsce piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej - Copa America. Dzisiaj na stadionie Monuental w Buenos Aires o trofeum zagrają piłkarze Urugwaju i Paragwaju. Początek meczu finałowego - o godzinie 21 czasu polskiego.

Trzy bramki Paolo Guerrero przesądziły o zwycięstwie piłkarzy Peru nad Wenezuelą 4:1 w meczu o trzecie miejsce w Copa America. Napastnik Hamburgera SV skompletował klasyczny hat-trick w drugiej połowie.

Wenezuelczycy nie zasłużyli jednak na tak wysoką porażkę. W pierwszej połowie to oni mieli przewagę, ale gola strzelił William Chiroque. Po przerwie Peruwiańczycy prowadzili już 2:0 i grali w liczebnej przewadze po czerwonej kartce dla Tomasa Rincona, a mimo to drużyna Wenezueli nie dość, że strzeliła kontaktową bramkę, to jeszcze była bliska wyrównania.

Dopiero w doliczonym czasie gry kropkę nad "i" postawił dwoma trafieniami Guerrero. Zawodnicy Albirroja po raz siódmy wywalczyli miejsce na podium imprezy. Mistrzami kontynentu byli dwukrotnie - w 1939 i 1975 roku.

Peru - Wenezuela 4:1 (1:0)

Bramki: dla Peru - William Chiroque (42), Paolo Guerrero (64, 90, 90+3); dla Wenezueli - Juan Arango (78).

Czerwona kartka: Tomas Rincon (Wenezuela, 58).

Sędziował: Wilmar Roldan (Kolumbia).

Peru: Raul Fernandez - Renzo Revoredo, Aldo Corzo, Alberto Rodriguez, Christian Ramos - Adan Balbin, Carlos Lobaton (Michael Guevara, 60), Rinaldo Cruzado (Luis Advincula, 78), Yoshimar Yotun - William Chiroque, Paolo Guerrero.

Wenezuela: Renny Vega - Roberto Rosales, Jose Rey, Oswaldo Vizcarrondo, Gabriel Cichero - Luis Seijas (Franklin Lucena, 45), Tomas Rincon, Yohandry Orozco, Cesar Gonzalez (Juan Fernando Arango, 67) - Giancarlo Maldonado, Nicolas Fedor (Jose Salomon Rondon, 61).