Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie powinniśmy się spodziewać dużych transferów. Kluby starannie planują wydatki i próbują pozbyć się niechcianych piłkarzy. Niemiecki "Bild" analizuje kto opuści Bayern Monachium.

Wobec przyjścia do Bayernu bramkarza Alexandra Nubela, odejście Svena Ulreicha wydaje się przesądzone. Jego kontrakt wygasa dopiero za rok, ale golkiper już teraz chce opuścić stolicę Bawarii w poszukiwaniu regularnej gry. Podobnie jak Javi Martinez, który nie znajduje się w planach Hansiego Flicka. Bild przekonuje, że Bayern puści go za stosunkowo niską cenę. Inaczej może być w przypadku jego rodaka - Thiago. Starszy z braci Alcantara wzbudza dość duże zainteresowanie wśród topowych klubów. Mówi się, że Bayern zaakceptuje ofertę w wysokości co najmniej 30 mln euro.

Od dłuższego czasu mówiło się też o odejściu Corentina Tolisso, jednak wobec ewentualnych transferów Martineza i Thiago, Francuz może okazać się przydatny dla zespołu. Bayern widziałby go jako zawodnika rotacji, ale zaakceptowałby korzystną ofertę.

Przesądzone wydają się losy wypożyczonych zawodników. Bayern nie skorzysta z opcji wykupu Philippe Coutinho z Barcelony za 120 mln euro. Brazylijczyk miał liczne wahania formy, a w ostatnim czasie stracił też miejsce w wyjściowej jedenastce. Do macierzystego klubu wrócą też Ivan Perisic i Alvaro Odriozola. Odpowiednio do Interu Mediolan i Realu Madryt - przypomina Onet.