Piłkarz reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium Bastian Schweinsteiger będzie musiał ponownie poddać się operacji kontuzjowanej kostki. Nie wystąpi przez to w listopadowych meczach towarzyskich kadry z Włochami i Anglią.

Pierwszą operację Schweinsteiger przeszedł w czerwcu, ale po dwóch miesiącach rehabilitacji okazało się, że zabieg nie do końca się udał i potrzebna jest kolejna operacja. Ma zostać przeprowadzona w najbliższych dniach. Sztab medyczny Bayernu nie potrafi ocenić, jak długo 29-letni zawodnik będzie wyłączony z treningów i gry.

Ostatnie tygodnie były dla mnie bardzo trudne, ból narastał, leczenie farmakologiczne nie dawało efektu. Mam nadzieję, że operacja się powiedzie i moje problemy się definitywnie zakończą - skomentował tę sytuację sam Schweinsteiger.

29-latek nie jest jedynym kontuzjowanym zawodnikiem Bayernu. Trener Josep Guardiola od kilku tygodni nie może liczyć na wszystkich piłkarzy. Przez najbliższe 10-14 dni z powodu kontuzji nie będzie grał Holender Arjen Robben, a jeszcze około miesiąca pauzować będą pomocnicy Szwajcar Xherdan Shaqiri i Hiszpan Thiago Alcantara.

(edbie)