Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy halowego turnieju ATP na twardych kortach w Wiedniu (z pulą nagród 650 tys. euro). Najlepszy polski tenisista pokonał Amerykanina Jamesa Blake'a 6:4, 6:4. W kolejnej fazie Kubot zmierzy się z Juergenem Melzerem, który rozstawiony jest z numerem jeden.

Mecz trwał niespełna 70 minut. Na początku pierwszego seta przewagę miał Amerykanin, ale później na korcie dominował Kubot. W zwycięstwie nad rywalem, który obecnie zajmuje 125. miejsce na świecie pomogło Polakowi siedem asów serwisowych, przy jednym rywala.

Kubot wystąpi w Wiedniu również w deblu z Austriakiem Oliverem Marachem. W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem drugim para zmierzy się z Kolumbijczykami Santiago Giraldo i Alejandro Fallą. W stolicy Austrii wystartują także Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Ich pierwszymi rywalami będą Brazylijczycy Marcelo Melo i Bruno Soares.