Policjanci z Kłodzka zatrzymali 18-latka podejrzanego o znęcanie się nad bezdomnym mężczyzną. Wyzywał, poniżał, groził, bił i zmuszał go do określonego zachowania. Sprawca usłyszał już zarzuty i teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci zareagowali na film umieszczony w mediach społecznościowych oraz na sygnały od mieszkańców.

Jesteśmy bardzo zbudowani tą sytuacją, że mieszkańcy naszego miasta, widząc w internecie film, na którym zarejestrowano to znęcanie się, zareagowali i poinformowali służby. Bardzo dziękujemy za te sygnały - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku podinsp. Wioletta Martuszewska.

Wyjaśniła, że funkcjonariusze szybko ustalili, że do zdarzenia doszło kilka tygodni temu na terenie województwa opolskiego, a sprawcą jest 18-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego.

Napastnik wyzywając słowami obelżywymi, bił swoją ofiarę po głowie i po twarzy. Dopuścił się również kierowania wobec bezradnego mężczyzny gróźb pozbawienia życia. Wszystko to telefonem komórkowym nagrywał 15-letni kolega agresora, który jest mieszkańcem województwa opolskiego - powiedziała policjantka.

Do zatrzymania 18-latka doszło we wtorek, a w środę podejrzany usłyszał zarzuty przestępstwa psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobą nieporadną. Grozi mu kara 8 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Kłodzku wobec mężczyzny zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Natomiast materiały dotyczące 15-latka, który nagrywał zdarzenie telefonem komórkowym, przesłane zostaną do sądu rodzinnego, który będzie decydował o dalszym losie małoletniego i konsekwencjach, jakie poniesie
- powiedziała podinsp. Wioletta Martuszewska.