We Wrocławiu zamieszka nowy krasnal. Już 5 czerwca na ul. Legnickiej stanie Gopruś - krasnal ratownik. To gest podziękowania dla ratowników GOPR za ich służbę. Zorganizowana zostanie też akcja wspierająca ratownictwo górskie.

Gopruś to kolejny krasnal, który stanie na wrocławskich ulicach dzięki działaniom najstarszego we Wrocławiu sklepu górskiego. Górskie krasnale stanęły wcześniej już przy sklepach w okolicy Placu Grunwaldzkiego i dworca Wrocław Główny. Krasnal Gopruś, to nie tylko gest podziękowania ratownikom za ofiarną służbę w górach, lecz także znak mocnej współpracy pomiędzy Skalnikiem a Fundacją GOPR.

Wesprzyj ratowników

W dniu odsłonięcia nowego krasnala GOPR i Skalnik przeprowadzają akcję, podczas której będzie można wesprzeć ratowników i wygrać szkolenie z Goprowcami. Z każdych zakupów zrealizowanych tego dnia w sklepie na ul. Legnickiej 59, Skalnik.pl przekaże 10 proc. ratownikom GOPR.

Każdy kto wesprze akcję, weźmie też udział w konkursie, w którym do wygrania jest szkolenie górskie prowadzone przez ratowników GOPR.

Ekipa Skalnika zaprasza, by tego dnia odwiedzić Goprusia. Z ratownikami GOPR będzie można spotkać się już od godz. 16. O 17 zaplanowano odsłonięcie krasnala, którego dokonają: naczelnik służby górskiej Piotr Zamorski (GOPR Karkonosze), prezes Grupy Sudeckiej GOPR Łukasz Felcenloben oraz prezes Grupy Karkonoskiej GOPR Daniel Chojnacki.