Wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat będzie kandydatką Lewicy na prezydenta Warszawy. W środę odbędzie się konferencja z prezentacją kandydatki i otwarcie kampanii - zapowiedziała w Studiu PAP przewodnicząca klubu Lewicy Anna Maria Żukowska.

Anna Maria Żukowska pytana o to, dlaczego w zeszłym tygodniu Lewica nie przedstawiła swojego kandydata na prezydenta Warszawy odpowiedziała, że plany zepsuła pogoda. Zapewniła, że konferencja odbędzie się w środę.

KKW Lewica wystawia kandydatkę na prezydenta (Warszawy) Magdalenę Biejat. Oczywiście ze wsparciem także (stowarzyszenie) Miasto Jest Nasze i innych ruchów miejskich i stowarzyszeń - ujawniła w Studiu PAP.

Biejat: Już udowodniłam, że niewiele rzeczy mnie przeraża

Magdalena Biejat w rozmowie z PAP przyznała, że w środę o godz. 10 na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się pierwsza konferencja prasowa Lewicy, która otworzy kampanię samorządową. Będziemy ogłaszać wspólny start, będziemy ogłaszać pierwsze pomysły na tę kampanię i to z czym chcemy wyjść do mieszkańców - powiedziała.

Pytana, czy czuje się na siłach, aby wystartować na urząd prezydenta Warszawy, Biejat odpowiedziała: "Jestem gotowa podołać każdemu wyzwaniu w polityce". Myślę, że już udowodniłam, że niewiele rzeczy mnie przeraża - dodała.

Kto powalczy o fotel prezydenta stolicy?

Wiadomo już, że Magdalena Biejat powalczy o władzę stolicy z urzędującym prezydentem Rafałem Trzaskowskim (Platforma Obywatelska) i kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Tobiaszem Bocheńskim. 

W ubiegłotygodniowej rozmowie z PAP Biejat przyznała, że "nie wróży wielkiego powodzenia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości" na prezydenta Warszawy. Nie tylko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość ma w Warszawie marne szanse na dobry wynik, ale również dlatego, że jest to kandydat, który z Warszawą ma niewiele wspólnego, który nie wsławił się jako osoba, która Warszawą się interesuje i jest warszawiakom kompletnie nieznany - oceniła.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.