69-letni kierowca citroena zasnął za kółkiem na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Malczewskiego w Sopocie. Mieszkaniec powiatu puckiego miał 2 promile alkoholu we krwi. Policję zawiadomił świadek, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki auta.

W niedzielę przed godziną 3.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Malczewskiego kierowca citroëna zasnął za kółkiem. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że 69-letni prowadzący to auto ma 2 promile alkoholu - poinformowała oficer prasowa komendanta miejskiego policji w Sopocie, podkomisarz Lucyna Rekowska.

Świadek zdarzenia powiedział policjantom, że dojeżdżając do skrzyżowania ustawił się na prawym pasie al. Niepodległości tuż za citroenem. Gdy zapaliło się zielone światło, kierowca tego auta nie ruszył.

Nie pomagały klaksony, dlatego 26-latek zjechał na drugi pas, zrównał się z citroënem i zobaczył, że jego kierowca śpi, a silnik auta jest włączony. Ponadto, gdy otworzył drzwi pojazdu, poczuł silny zapach alkoholu - powiedziała Rekowska.

Świadek wyłączył silnik citroëna, wyciągnął kluczyk ze stacyjki i do czasu przyjazdu mundurowych nie pozwolił kierowcy wyjść z auta.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnego kierowcy, a jego pojazd odholowali na policyjny parking. Grozi mu do trzech lat więzienia.