​Chłodniejsze niż zwykle kaloryfery mogą mieć do końca tygodnia mieszkańcy Zagłębia. Jak informowaliśmy, wczoraj doszło do awarii w Elektrociepłowni Będzin. Nieszczelny był kocioł parowy. Elektrociepłownia wstrzymała dostawy ciepła. W Sosnowcu spółka Tauron Ciepło przełączyła sieć do zakładów w Łagiszy i Katowicach, ale to nie rozwiązuje całkowicie problemów.

To jest działanie zastępcze i to nie jest rola tych dwóch zakładów, żeby zasilać w ciepło Sosnowiec. To jest zadanie Elektrociepłowni Będzin, więc póki ona nie usunie awarii, ci mieszkańcy, którzy są zaopatrywani w ciepło właśnie przez ten zakład mogą mieć problem - mówił reporterce RMF FM Annie Kropaczek Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. 

Wsparciem na czas tych działań jest Tauron Ciepło, ale nie wszędzie uda się dostarczyć ciepło 1:1, choć firmy robią co mogą, by mieszkańcy w jak najmniejszym stopniu ten problem odczuwali - dodał.        

Ciepło dostarcza mieszkańcom Sosnowca kilka firm. Kłopoty występują w Śródmieściu, na os. Piastów i w rejonie ul. Narutowicza na Sielcu.

Opracowanie: