"Na informacyjnym froncie - o wojnie, która toczy się w Internecie" – pod tym hasłem odbędzie się w poniedziałek specjalne spotkanie dla poznańskich seniorów. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jak poinformował poznański magistrat, spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 11 w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu przy ul. Mielżyńskiego 24. Poprowadzi je Patryk Zakrzewski - koordynator Akademii Fact-checkingu, członek zarządu w Stowarzyszeniu Demagog, ekspert w zakresie edukacji medialnej.

"Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznać rosyjskie narracje dezinformacyjne wykorzystywane w kontekście wojny w Ukrainie. Po spotkaniu będą potrafili skuteczniej wskazać przykłady fałszywych lub zmanipulowanych informacji dotyczących zbrojnego ataku na nasz sąsiedni kraj, sytuacji na granicy polsko-ukraińskiej i kryzysu humanitarnego oraz właściwie reagować na dezinformację w mediach społecznościowych" - wskazał magistrat.

Dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych Wojciech Bauer zaznaczył, że inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że znów - podobnie jak w początkach pandemii Covid-19 - częściej zaglądamy do mediów i portali społecznościowych, poszukując aktualnych informacji o sytuacji za wschodnią granicą i trwającym kryzysie humanitarnym.

W odruchu solidarności mobilizujemy się do działania: wspieramy akcje pomocowe, przekazujemy pieniądze na liczne zbiórki. Jednocześnie stale towarzyszą nam lęk, obawy i niepokój, które sprawiają, że stajemy się szczególnie podatni na dezinformację. A przecież wojna toczy się także na informacyjnym froncie - podkreślił Bauer.

Udział w poniedziałkowym spotkaniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 61 847 21 11 i 61 842 35 09.