Duży pożar otwartego składowiska śmieci w Wielkopolsce, które obsługuje kilka gmin w regionie. W miejscowości Olszowa (gm. Kępno) po trzech godzinach walki z żywiołem strażakom udało się ugasić ogień.

Na miejscu pracowało 65 strażaków - poinformował dziennikarza RMF FM rzecznik straży pożarnej Paweł Michalski. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z PSP i ochotniczej straży.

Ogień objął jedną z kwater składowiska odpadów komunalnych. I choć pożar udało się ugasić ok. 20:30, to wciąż na miejscu pracują służby. Będą tam do momentu, gdy będzie pewne, że nie będzie ryzyka nawrotu ognia - przekazał Michalski. 

Składowisko nie znajduje się w ścisłym sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych. Nadal jednak mieszkańcy dwóch miejscowości: Ostrówiec i Myjowice są proszeni o nieotwieranie okien i nieprzebywanie na zewnątrz ze względu na unoszący się w powietrzu niebezpieczny dym.

Służby informują, że dym z pożaru przemieszcza się w stronę miejscowości Ostrówiec i Myjowice.

Informację o pożarze otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Strażak zasłabł w czasie akcji

Podczas akcji gaszenia pożaru zasłabł strażak ochotnik. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Strażakowi udzielono pierwszej pomocy i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano na obserwację do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Na miejscu pracowała też specjalistyczna grupa chemiczno-ekologiczna z Ostrowa Wlkp. w celu monitoringu emisji dymu.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.